Sık Sorulan Sorular

Frequently Asked Questions

Lorem ipsum, or lipsum as it is sometimes known, is dummy text used in laying out print,

• Bizi (212) 211 1 632 nolu telefondan aramanız veya web sitemizdeki ‘’ YeniBirAlan ‘’ istiyorum formunu doldurarak bize e-posta yoluyla iletmeniz yeterli olacaktır.

• Telefon talebiniz veya istek formunuz elimize ulaştığında Müşteri hizmetleri sorumlumuz sizi arayacak ve seçiminiz konusunda sizi bilgilendirerek yardımcı olacaktır.

Bu aşamada aklınıza gelebilecek soruların bazılarını aşağıda sizin için cevapladık.

YeniBirAlan aracılığı ile eşyalarınızı geçici depolama yapacağınız ünitelerimize Özel Depolama Alanı / ÖDA - diyoruz.

Bize emanet edeceğiniz eşyalarınızın  boyutlarını ve hacmini biliyorsanız , ihtiyacınıza cevap verecek doğru ÖDA seçimini web sitemizdeki ölçülere bakarak siz  yapabilirsiniz.

ÖDA seçiminde karar veremiyorsanız , konusunda bilgili bir arkadaşımızı randevulu olarak evinize yollamak suretiyle karar vermenize yardımcı olmaktan memnun oluruz. ( Expertiz ziyaretimiz bedel karşılığıdır. )

Memnuniyetle ..

 Sizin hazırladığınız kolilerin dışında kalan veya demontaj / hassas paketleme gerektiren eşyalarınız için uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır. (giysi / tabak, bardak, kitap, biblo, tekstil v.s.) özel paketleme hizmetimiz bedel karşılığı yapılmaktadır.

 

YeniBirAlan depolama ünitesi kullanmaya karar verdiğinizde , özel paketleme hizmeti almak istediğinizi iletmeniz yeterlidir. Paketleme hizmet bedelimiz, eleman sayısı, koli ve kullanılacak malzeme adedine göre değişkenlik göstermektedir.

Özel Depolama Alanlarımızı evinizde bulunan bir yüklük gibi düşünün.

Bu yeni alan size aittir ve aynı evinizde olması gerektiği gibi size ait özel eşyaların geçici olarak saklanması için kullanılmalıdır. 

 

ÖDA’lar aracılığı geçici depolama yapacağınız eşyalar sözleşmemizde detaylı olarak belirtildiği üzere her türlü kanuna aykırı malzeme, yanıcı ve patlayıcı ,radyoaktif maddeler, uyuşturucu ve benzeri her nevi madde, ateşli silah ve mühimmat, ilaç ve kimyasallar ve özel koruma ve saklama ortamı gerektiren madde ve malzemeler, antika, tarihi değeri olan eşyalar için kullanılamaz. 

 

ÖDA’lara yerleştireceğiniz eşyalarınız için sözleşmenin yanı sıra, eşyaların dökümünü veren bir beyanname ve depolama ünitelerine hiçbir şekilde kanuna aykırı eşya ve/veya madde olmadığını taahhüt eden bir beyan imzalanacaktır

Özel eşyalarınızı paketlerken ve ÖDA’lara yerleştirirken ihtiyaç duyacağınız ve işinizi kolaylaştıracak olan çeşitli ambalaj malzemelerini uygun fiyatlarla size biz sağlıyoruz.

İhtiyacınız olan malzemeleri seçmek ve sipariş etmek için Web sitemizin fiyatlar sayfasında ‘’ambalaj malzemeleri’’ listemize bir göz atmanız ve seçmeniz yeterli olacaktır.

ÖDA’larımız ile yapılan geçici depolama süreci boyunca, eşyalarınızdan bazılarına ihtiyaç duymanız halinde ;
Bizden 48 saat öncesinden randevu alarak ,

• Pazartesi-Cuma 09:00 -18:00 saatleri arasında depomuza gelebilir , ÖDA’nızı ziyaret edebilir ve almak istediğiniz malzemeyi alabilirsiniz.

• İsterseniz, ÖDA’m BANA GELSİN hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Bu hizmet kapsamında depolama üniteniz adresinize getirilir ve ihtiyacınız olan malzemenize ulaşmanız sağlanır. Talebiniz üzerine yapılacak olan nakliye hizmeti için o gün geçerli olan çift taraflı nakliye ücreti karşılığında yapılacaktır.

ÖDA ile depolama hizmetine artık ihtiyaç duymadığınızda, (212) 211 1 632 nolu numaramızdan bizi aramanız  ve Müşteri hizmetlerimizile bir randevu oluşturmanız yeterli olacakır.

Sizin evde olacağınız bir gün saptanarak  ÖDA nız adresinize getirilecek ve teslim edilecektir.

Kontratınızı sonlandırmak ve ünitenizi boşaltmak için belirlenen randevu gün ve saatinde sözleşme ve anahtarınız ile birlikte adreste hazır bulunmanız yeterlidir.

 

Anahtarımı bulamıyorum. Bu durumda ne oluyor?

YeniBirAlan depolama ünitesi anahtarı, sözleşme yapılıp malzemeler yüklendiği andan itibaren sadece size teslim edilir. Ünitenin anahtarının kaybolması halinde kilit sizin onayınız ile kırılarak değiştirilir be bu işlemin bedeli size fatura edilir.

YeniBirAlan depolama ünitesi kullanmaya karar verdiğinizde, seçiminize göre yükleme yapılır.

 

Büyük ve Küçük Ö.D.A. seçiminde eşyalarınızın yüklenmesi için Ö.D.A.’nız anlaşılan günde adresinize getirilir ve uzman ekibimiz yardımı ile eşyalarınız Ö.D.A.’nıza yerleştirilir. Nakliye için depolama ünitesini taşıyan aracımız için düzgün bir park yeri ayarlamanız ve bize bildirmeniz gereklidir. (Trafiği yavaşlatacak, zora sokacak veya çevrede bulunan kişilere rahatsızlık verecek bir durumda araçlarımızın çalışması kabul edilemez)

Yükleme tamamlandıktan sonra üniteniz kilitlenir ve anahtarı size teslim edilir. YeniBirAlan depolama üniteniz artık ana depoya gitmeye hazırdır. (Bu hizmet için tek yön taşıma bedeli alınacaktır

Arşiv veya ZipKutu seçmeniz durumunda, üniteleriniz sizin isteğinize doğrultusunda 3-4 gün önceden size teslim edilir ve tarafınızdan doldurulması için süre verilir. Süre sonunda sizin de onayınıza bağlı olarak ekibimiz gelerek üniteleri sizden teslim alır. Küçük Kutular sizin önünüzde kilitlenir veya bantlanmak sureti ile kapatılır.

YeniBirAlan ile güvenli bir şekilde sakladığınız eşyalarınız, uluslararası standartlardaki güvenli depolarda saklanacaktır. Bize teslim edeceğiniz eşyalarınız sigorta kapsamında olacaktır. 

Ödeme detayları aylık olarak düzenlenen satış listemizde belirtilmektedir.

Özel promosyon paketleri için toplam kira ve nakliye peşin olarak ödenir.

 

Promosyon paketi dışında olan hizmetler için;

 

Sizin ile yaptığımız görüşmeler veya yazılı yolladığımız teklifin kabulü sonucunda , teklifimizin kabul görmesinden sonra ilk olarak bir ‘’ cayma bedeli ‘’ olan 300 TL ödemesi ( Banka havalesi ile ) yapılır.

 

Ünitenizin kapınıza getirilmesi ve Eşyalarınız yüklenmesi sonrasında sözleşmemiz imzalanır .

Sözleşme ilk 2 ay kira bedeli + tek taraflı nakliye bedeli toplamından , peşin ödenmiş olan cayma bedeli düşülür ve nakit veya Kredi kartı ile tahsil edilir.

Kalan kira bedeli ise aylık faturalar ile müşterinin verdiği kredi kartından aylık olarak tahsil edilir.

Sitemizdeki formu doldurarak eşyalarınız için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Teklif formuna git

80 yıllık hizmet geleneği ile iş ve özel yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz Özel Depolama Alanları sunuyoruz.