YeniBirAlan

Köklü bir tarih

1940

1941 senesinde Arifi Berker, gemi acente işinde kazandığı tecrübesine güvenerek, tütün ticaretinde çalışan arkadaşı Milo Baliç ile beraber ilk uluslararası nakliye firmasını kurar.

 

Avrupa'nın en zor günlerinde işe başlayan LEVEKS Beynelmilel Nakliyat Ltd. kısa sürede yarattığı güven ortamı ve hizmet kalitesi ile zamanın en önemli taşıma aracı olan demiryolu taşımacılığı ile hızla büyürler. Savaşın sona ermesi ile daha da açılan iş imkanları, Leveks’in kısa sürede konusunda Türkiyenin en önemli oyuncusu olmasına yol açar. Başta Danzas olmak üzere, savaş sonrası yeniden düzenlenen Doğu Avrupa’daki tüm ciddi firmaları temsil ederler.

1960

1960’larda işbaşına gecen 2. nesil , Ahmet ve Mehmet Berker önce firmayı BERKER Nakliyat markası ile yeniden organize ederler.

 

Bu devirde taşımacılıkta yenilik kara taşımacılığıdır, Türkiye’de konusunda birçok ilke imza atan Berker Nakliyat Ltd. yeni hizmet ortağı olan Schenker ile çok yenilikleri Türk pazarına sunar.

Güvene dayalı iş ilişkisi ve hizmet anlayışı yeni bir 40 sene daha devam edecektir.

1985

1985 senesinde, ailenin 3. kuşak temsilcisi Polat Bengiserp, Türkiye’de kendilerini temsil etme olanağını öneren AEI (Air Express International) firması ile Türk pazarında henüz çok genç bir hizmet olan uluslararası hava taşımacılığı alanında girer.

Türk hava taşımacılığı pazarında çok hizmeti başlatan ve sektöre öncülük eden BerBen Express, büyüyen ve modernleşen Türk Dış Ticareti ile beraber 10 sene içinde 200 kişilik genç ama çok tecrübeli bir ekip ile 7 ofislik hizmet ağına ulaşmıştır.

2003

2003 senesi BerBen Express‘in yaşamında çok önemli bir kilometre taşı olacaktır.

BerBen Express’in hizmet ortağı AEI 2000 senesinde, uluslararası lojistik sektöründe yapılan en büyük yatırım hamlesi ile Deutsche Post (Alman Posta İdaresi) tarafından satın alınır.

2003 senesinde BerBen Express Ltd, DP tarafından satın alınır ve yeni oluşturulan DHL Global Forwarding yapılanmasının Türkiye ayağını oluşturur.

250 kişilik tüm Yönetim ve çalışan kadrosu ile DGF Global Forwarding firmasına geçen P.Bengiserp, 6 sene süresince DHL GF Türkiye Genel Müdürü, Doğu Akdeniz Direktörü ve son olarak Ortadoğu Afrika Bölge Başkan yardımcısı olarak görev yapar ve bu zor coğrafyanın gelişimine katkı verir.

2010

2010 senesinden itibaren Bengiserp, kendi firmasına dönme kararı alır ve yeni markaları SERP Lojistik ile yoluna devam eder.

 

2020 senesinde özmal depolarının yarattığı güven ve olanaklar sayesinde  YeniBirAlan markası ile “Self Storage” ürününü piyasaya sürme kararı verilir.

Yaşamınıza
Yeni Alanlar
Katıyoruz.

Serp’in yeni hizmeti olan "YeniBirAlan", 80 yıllık hizmet geleneğimiz ile sizlerin hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz yeni alanlar yaratacağız.

Serp olarak ana hedefimiz, her zaman müşterilerimiz için lojistik hizmet konu olduğunda akla gelen ilk seçenek olmaktır.

Sitemizdeki formu doldurarak eşyalarınız için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Teklif formuna git

80 yıllık hizmet geleneği ile iş ve özel yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz Özel Depolama Alanları sunuyoruz.